O wszystkim i o niczym

Taksówka z fotelikiem samochodowym – Szczecin

Bezpieczeństwo dzieci w taksówkach – według obowiązującego w Polsce prawa dziecko w taksówce może podróżować bez fotelika samochodowego (Art. 39, art. 45 ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012 r. poz. 1137).
Osobiście uważam, że to idiotyczne i nie powinno tak być. Rodzice wykorzystując ten przepis wożą swoje dzieci na kolanach, sami przy okazji nie zapinając pasów. Byle hamowanie i może się stać bardzo duża krzywda…

 

Niestety ciężko znaleźć korporację, która oferuje dziecięce foteliki samochodowe, które nie mają stu lat, nie są badziewiami z marketu albo które nie są zwykłymi poddupnikami.
Dlatego wraz ze szczecińską Taxi Złotówa doszliśmy do wniosku, że trzeba to zmienić. Skoda Superb wyposażona została w fotelik samochodowy Klippan Triofix Recline Comfort, żeby każdy maluch podróżujący z rodzicami taksówką po Szczecinie mógł być bezpieczny! 

Szymon – kierowca taksówki jest ratownikiem WOPRu i wozi ze sobą defibrylator, ponadto został przeszkolony w zakresie bezpiecznego przewozu dzieci <3

Wybraliśmy i dopasowaliśmy model jak najbardziej uniwersalny. W modelu Klippan Triofix Recline Comfort możemy przewozić dzieci od 9 kg:

 Tyłem do kierunku jazdy do 18 kg;
 Przodem do kierunku jazdy do 36.

Taksówkę z fotelikiem możecie zamówić pod numerem: 730 112 007

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *