Relacje z targów

Targi Kids Time Kielce 2018 – nowości

Targi Kids’ Time w Kielcach dobiegły końca. Małe fotelowe podsumowanie nowości na rok 2018

BRITAX ROEMER

Zaprezentowano nowy model 9-25 kg – MaxWay Plus. Od starego różni się pełnym zagłówkiem i dodatkowym zabezpieczeniem SICT od zderzeń bocznych.
Model prognozowany jest na drugi kwartał 2018 roku i ma kosztować 1399 zł w zwykłej tapicerce i 1499 w limitowanej (na zdjęciu)

 

Drugim zaprezentowanym modelem był SwingFix Isize – fotel tyłem do kierunku jazdy z możliwością obrotu o 90 stopni, żeby wyjąć dziecko. Czekamy na Test Plus.

Była też oczywiście ostatnia nowość czyli Dualfix Isize. Ten fotel jest już na rynku, a szerzej opisany był tutaj:

Britax Römer DUALFIX i-SIZE – nowość 2018

BabySafe Isize w nowej odsłonie 🙂


BESAFE

Besafe zaprosił nas na szkolenie i zaprezentował swoją nowość – fotelik Izi FlexFix. Jest to fotelik przeznaczony dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu i jest pierwszym fotelikiem z grupy 2-3 (czyli od 4 lat wzwyż), który jest zgodny z normą ISize. Został zaprojektowany tak, żeby zmieścić trzy koło siebie. O tym foteliku napiszę szerzej za kilka dni, bo jest naprawdę wart uwagi.
Ponadto odbyliśmy szkolenie, na którym zaprezentowano nam m.in. obecne założenia homologacji ISize i prognozy na przyszłe lata.

Od lewej – Izi Go Modular w nowym kolorze Navy Melange (z białym wykończeniem, czego wcześniej nie było), potem Izi Modular, a po prawej nowy Izi FlexFix

Szkolenie z gośćmi z Norwegii – Jan Brunes i Martin Moe


AXKID

Premiera długo oczekiwanego Minikida 2.0 i Move’a.
Minikid 2.0 ma nowe, odświeżone tapicerki i cudowne kolory. Zmieniono kształt zagłówka – jest teraz bardziej okalający głowę oraz usprawniono mechanizm regulujący.
Dodatkowo poprawiono w modelu nóżkę od regulacji wychyłu oraz nogę stabilizującą.
Minikid 2.0 dorobił się tez dużej osłony bocznej – Advanced Side Impact Protection (ASIP). W komplecie z fotelikiem będzie wkładka redukcyjna dla mniejszych dzieci.

 

 

Axkid Move to nic innego jak model Wolmax, tyle, że z dorzuconą osłoną boczną ASIP


KIDDY

Nowa wersja Evoluny, czyli Evoluna II. Fotelik, tak jak i jego poprzednik jest rozkładany prawie na płasko nawet podczas przewożenia dziecka w samochodzie. Dostał za to fajniejszą wkładkę dla maluchów oraz skrócono mu rączkę, przez co jest bardziej kompaktowy w samochodzie. Niestety nie mam zdjęcia. Czemu nie mam zdjęcia? Chyba ktoś ukradł mi zdjęcie 🙁

Zarówno Evoluna jak i Cruiserfix zaprezentowały się w nowych tapicerkach, które wyglądają po prostu prześlicznie, a do tego są przyjemne w dotyku 🙂

 


CYBEX

Cybex dalej rozwija Clouda Q oraz Sironę.

Cloud S ISize to kolejny fotelik Cybexa z homologacją R129. Tym razem zaprezentował nowy system rozkładania na płasko.

  

 

Cloud Z Isize oraz Sirona Z Isize – fotele wpinane na tą samą bazę Z. Tu największa ciekawostka – baza jest obrotowa i można na niej obrócić także Clouda Z (oczywiście po to, żeby łatwiej było operować przy dziecku np. je wyciągnąć, a nie po to, żeby tak wozić).
Jest to pierwszy fotelik modułowy (czyli jedna baza do dwóch fotelików), na którym można fotelik obracać.

 

 


NUNA

Nuna zaprezentowała swój fotelik obrotowy – Rebl Plus. Spore siedzisko, 7 pozycji wychylenia. Fotelik posiada 4* w testach ADAC (nie mylić z poprzednikiem, który dostał ocenę 1) i kosztuje 1999 zł.

 


AVIONAUT

Zaskoczenie targów. Pierwszy wyprodukowany przez polską firmę fotelik z Testem Plus – AeroFix Isize. Jak sama nazwa wskazuje posiada homologację ISize. I do tego wygląda bardzo ładnie.
Montowany na bazie isofix z użyciem nogi stabilizującej.
Będzie występować w dwóch wersjach:

  • tylko tyłem z Test Plus
  • tyłem i przodem

Docelowo będzie można zakupić bazę z fotelikiem 0-13 Avionaut Ultralite, a potem dokupić siedzisko AeroFix.

Cena rynkowa 1599 zł. Dostępny niebawem.

 

  


MAXI COSI

Maxi Cosi zaprezentowało Pearl One Isize. Wcześniej znaliśmy go pod nazwą Pearl XP, jednak Pearl One jest już produktem typowo na nasz rynek, a nie „zapożyczonym” ze skandynawii.


GRACO

Graco Turn2Reach pokazywałam Wam już po targach w Kolonii. Montowany jest za pomocą isofix i nogi stabilizującej. Wchodzi na polski rynek w cenie 1599 zł i jest… inny 🙂
W tym foteliku możemy przewozić dziecko:

  • tyłem w grupie 0-13 kg
  • przodem w grupie 9-18 kg
  • bokiem w grupie 0-10 kg


BABYSAFE

Babysafe zaprezentował szerszemu gronu swój ostatni fotelik Akita, o którym już pisałam tutaj:

BabySafe Akita – najtańszy fotel z Test Plus

Dodatkowo w okolicy maja pojawi się nowy model z opcją montażu tyłem oraz przodem – Sznaucer. Skorupa tego fotela była testowana w ADAC i dostała 4* za bezpieczeństwo. Będzie kosztować poniżej 1000 zł 🙂


Casualplay pokazał model VoltaFix (tyłem i przodem do 18 kg za 999 zł), który jest już na naszym rynku od stycznia.
W tym roku nie zaprezentowały nowości marki Recaro, Concord oraz Klippan. Ostatnia premiera w Klippanie była w listopadzie i był to model Century 9-25kg z Test Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *