Fotele / testy / recenzje,  Wyniki testów ADAC

Jane Gravity – stanowisko producenta ws. wyników ADAC

Hiszpańska firma Jane opublikowała swoje stanowisko w sprawie wyników ADAC 2018, gdzie ocena modelu Gravity została obniżona do 1, ze względu na zawartość substancji szkodliwych w tapicerce.

Poniżej możecie zapoznać się ze stanowiskiem firmy.


Fotelik JANE marki GRAVITY został zakwalifikowany w kategorii najbardziej zaawansowanych produktów w Europie z homologacja iSize R129. Istotnymi ocenami bezpieczeństwa wartymi odnotowania to:

  1. Niskie ryzyko urazu w zderzeniach czołowych
  2. Niskie ryzyko niewłaściwego montażu
  3. Doskonała jakość konstrukcji siedziska

Które wskazują na niezwykłe właściwości produktu.

 

Wszystkie przeprowadzone testy w laboratoriach Crash Test Jane przebiegły pozytywnie i zakładały, iż fotelik osiągnie takie same wyniki  w niezależnych testach zderzeniowych ADAC.

Producent zaskoczony jest również informacją o wykrytych toksycznym materiale w tkaninach. ADAC nie informuje jednak w jakiej to tkaninie zostały znalezione toksyczne substancje.

 Jane chciałoby poinformować konsumentów, że obecność tych substancji mieści się zdecydowanie w granicach wyznaczonych przez Normy europejskie. Jednakże w świetle tych wyników producent pragnie poinformować, iż wykonał dodatkowo zestaw sześciu testów, które zwykle wykonuje na swoje produkty, robiąc to w najlepszych niezależnych laboratoriach europejskich:

  • SGSświatowy lider w zakresie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji;
  • TÜV – międzynarodowa organizacja zajmująca się usługami technicznymi, bezpieczeństwem i certyfikacją.

 

Wyniki wszystkich tych testów wskazują, że fotelik samochodowy GRAVITY jest wolny od substancji zidentyfikowanych w testach Eurotest. Firma JANE dodatkowo dostarczyła konsorcjum ADAC wszystkie wyniki raportów do oceny i informacji.

 Dodatkowo JANE umieści w/w raporty w domenie publicznej, aby były dostępne dla wszystkich.

 

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sgs_tr1321521_h_gravity-_reducer_and_shoulder.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sg_tr1305049_h_whole_upholstery_stiwa_method.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/tuv_0164127713a_001_shoulder_protector.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sgs_can18_080693_01_ec_18960103_f_h_memory_foam.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/tuv_0164126644a001_h_fabric.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sgs_gzhl1804016634ip_h_glue.pdf

 

Producent pragnie dodać, iż obecna sytuacja wskazuje skażeniu środowiska w badanej próbce lub błąd proceduralny w Europejskim Teście Systemów Zabezpieczania Dzieci przeprowadzonych w 2018, który jest niezależny i poza firmą JANE jak i fotelikami GRAVITY dostępnymi na rynku.

Dlatego firma JANE podjęła decyzję o przeprowadzeniu międzynarodowej komunikacji dla wszystkich klientów jak i konsumentów, aby poinformować o bezpieczeństwie i potwierdzeniu jakości i bezpieczeństwa produktu jakim jest fotelik GRAVITY marki JANE.

Proszę mieć na uwadze, iż przed oficjalną publikacją niezależnych wyników ADAC, firma JANE przedstawiła swoje zastrzeżenia co do uwag do produktu i poprosiła, aby rozważyć ponowny test. Jednakże doszło do publikacji przez ADAC wyników bez zastanowienia się nad zastrzeżeniami producenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *