Fotele / testy / recenzje,  Wyniki testów ADAC

Jane Gravity – stanowisko producenta ws. wyników ADAC

Hiszpańska firma Jane opublikowała swoje stanowisko w sprawie wyników ADAC 2018, gdzie ocena modelu Gravity została obniżona do 1, ze względu na zawartość substancji szkodliwych w tapicerce.

Poniżej możecie zapoznać się ze stanowiskiem firmy.


Fotelik JANE marki GRAVITY został zakwalifikowany w kategorii najbardziej zaawansowanych produktów w Europie z homologacja iSize R129. Istotnymi ocenami bezpieczeństwa wartymi odnotowania to:

  1. Niskie ryzyko urazu w zderzeniach czołowych
  2. Niskie ryzyko niewłaściwego montażu
  3. Doskonała jakość konstrukcji siedziska

Które wskazują na niezwykłe właściwości produktu.

 

Wszystkie przeprowadzone testy w laboratoriach Crash Test Jane przebiegły pozytywnie i zakładały, iż fotelik osiągnie takie same wyniki  w niezależnych testach zderzeniowych ADAC.

Producent zaskoczony jest również informacją o wykrytych toksycznym materiale w tkaninach. ADAC nie informuje jednak w jakiej to tkaninie zostały znalezione toksyczne substancje.

 Jane chciałoby poinformować konsumentów, że obecność tych substancji mieści się zdecydowanie w granicach wyznaczonych przez Normy europejskie. Jednakże w świetle tych wyników producent pragnie poinformować, iż wykonał dodatkowo zestaw sześciu testów, które zwykle wykonuje na swoje produkty, robiąc to w najlepszych niezależnych laboratoriach europejskich:

  • SGSświatowy lider w zakresie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji;
  • TÜV – międzynarodowa organizacja zajmująca się usługami technicznymi, bezpieczeństwem i certyfikacją.

 

Wyniki wszystkich tych testów wskazują, że fotelik samochodowy GRAVITY jest wolny od substancji zidentyfikowanych w testach Eurotest. Firma JANE dodatkowo dostarczyła konsorcjum ADAC wszystkie wyniki raportów do oceny i informacji.

 Dodatkowo JANE umieści w/w raporty w domenie publicznej, aby były dostępne dla wszystkich.

 

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sgs_tr1321521_h_gravity-_reducer_and_shoulder.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sg_tr1305049_h_whole_upholstery_stiwa_method.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/tuv_0164127713a_001_shoulder_protector.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sgs_can18_080693_01_ec_18960103_f_h_memory_foam.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/tuv_0164126644a001_h_fabric.pdf

http://www.jane.es/wp-content/uploads/2018/05/sgs_gzhl1804016634ip_h_glue.pdf

 

Producent pragnie dodać, iż obecna sytuacja wskazuje skażeniu środowiska w badanej próbce lub błąd proceduralny w Europejskim Teście Systemów Zabezpieczania Dzieci przeprowadzonych w 2018, który jest niezależny i poza firmą JANE jak i fotelikami GRAVITY dostępnymi na rynku.

Dlatego firma JANE podjęła decyzję o przeprowadzeniu międzynarodowej komunikacji dla wszystkich klientów jak i konsumentów, aby poinformować o bezpieczeństwie i potwierdzeniu jakości i bezpieczeństwa produktu jakim jest fotelik GRAVITY marki JANE.

Proszę mieć na uwadze, iż przed oficjalną publikacją niezależnych wyników ADAC, firma JANE przedstawiła swoje zastrzeżenia co do uwag do produktu i poprosiła, aby rozważyć ponowny test. Jednakże doszło do publikacji przez ADAC wyników bez zastanowienia się nad zastrzeżeniami producenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *