O wszystkim i o niczym

KiD – Karta informacyjna Dziecka

Marka BabySafe udostępnia za darmo KiD, czyli Kartę informacyjną Dziecka.


IDEA

KiD to akcja wprowadzana przez firmę BabySafe mająca celu poprawienie świadomości rodziców i zwiększenie bezpieczeństwa dzieci dzięki używaniu naklejki KiD – „Karty informacyjnej Dziecka”.

Wypadki samochodowe się zdarzają i nie zawsze można ich uniknąć, wtedy wszystkie poniesione wcześniej nakłady na bezpieczeństwo procentują. Systemy bezpieczeństwa samochodów chronią kierowcę i pasażerów pasażerów, a dzieci są dodatkowo chronione przez foteliki. W codziennej praktyce zespołów ratowniczych udających się do wypadków zdarza się, że w skutek wypadku rodzice są zdezorientowani lub ogłuszeni np. przez poduszki powietrzne, a dzieci wystraszone całą sytuacją. Ciężko w takiej sytuacji zespołowi ratowniczemu zebrać istotne informacje i uspokoić dziecko, które mogą znaczne przyśpieszyć akcję ratowniczą.

Wypełniona i naklejona na fotelik naklejka KiD to niezbędna i bardzo cenna dla ratowników medycznych porcja informacji, która z pewnością ułatwi ich ewentualne działania. 

Naklejka KiD opracowana przez BabySafe powstawała przy czynnym udziale i konsultacjach Ratowników Medycznych.


JAK TO DZIAŁA?

Otrzymujecie dwie naklejki – większą i mniejszą. Większą wypełniacie danymi dziecka:

  • imię i nazwisko dziecka
  • data urodzenia
  • numer telefonu do osoby kontaktowej / opiekuna
  • choroby
  • alergie
  • przyjmowane na stałe leki

Większą naklejkę wypełniacie i przyklejacie na plecach skorupy fotelika.


Mniejsza ma służyć informowaniu, że posiadacie większą. Mniejszą naklejkę przyklejacie w widocznym miejscu – z boku skorupy, na zagłówku itp.


Kiedy ratownik wyciąga Twoje dziecko z samochodu, a z Tobą nie ma kontaktu, to dzięki naklejce KiD od razu dostaje garść informacji na temat Twojego dziecka, jak choćby jego imię, wiek i alergie np. na leki. To bardzo dużo dla osoby, która nie zna Twojego dziecka, a musi udzielić mu pomocy. 
Pomyślmy sobie, że takie dziecko nie zna ratownika, płacze przestraszone lub po prostu boi się obcych. Albo dziecko jest po prostu jeszcze za małe, żeby się komunikować. Podstawowe informacje o nim ułatwią ratownikowi pracę.

Naklejki są darmowe i można je otrzymać w sklepach partnerskich marki BabySafe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *