Relacje z targów

Targi Kids’ Time Kielce 2019 – relacja – nowości na rynku foteli

Kolejne targi Kids’ Time w Kielcach za nami. To były bardzo intensywne dni dla całej ekipy Tylem.pl

Ciekawi Was pewnie jakie są nowości na ten rok. No to patrzcie:


Maxi Cosi

W końcu zdecydowano się na rozdzielenie wkładki w Pebble Plusie na dwie części – jedna będzie pod tułowiem dziecka, druga pod główką. Pozwoli to lepiej dopasować wkładkę dla szybko rosnącego noworodka. Nowy model będzie nazywać się Pebble Pro i będzie w tej samej cenie, co Pebble Plus (849 zł)

W Polsce po raz pierwszy zaprezentowano gondolę Jade. Jest to gondola do wózka z możliwością zainstalowania w samochodzie na bazie 3WayFix.
Pozycja na bazie jest regulowana w kilku pozycjach, więc można ją przesunąć bliżej drzwi, aby zwiększyć ilość miejsca w samochodzie.
Gondola została przetestowana zgodnie ze standardem i-size.

Na bazę 3WayFix można zamontować zarówno gondolę Jade, fotelik Pebble Pro oraz później siedzisko do 18 kg tyłem Pearl Pro (to siedzisko zastępuje 2Way Pearla).

   

Robert Adamek (Tylem.pl Lublin) i Łukasz Jędrysek (Dorel Polska)


Doona

W Doonie nowe fenomenalne kolory <3 
Doona to fotelik 0-13 kg ze zintegrowanym stelażem na kółkach. Wyciągacie z auta i jedziecie, bez konieczności wpinania na stelaż wózka.

 


Avionaut

Avionaut dzień przed targami zorganizował konferencję oraz wycieczkę po swojej fabryce, ale o tym będzie osobny wpis 🙂
Na targach zaprezentowano nowy fotelik dla starszych dzieci – MaxSpace. Pierwszy w 100% polski fotelik w homologacji i-size czyli od 100 do 150 cm pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.
Marka wprowadza także pierwszy polski fotelik RWF do 25 kg, który na razie był zaprezentowany, jako prototyp.
W przypadku Avionauta mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem polskiej firmy, idącym w parze z bezpieczeństwem oraz najnowszymi trendami. Się starają chłopaki, pokazując, że jak się chce, to można 😉

 

Avionaut Aerofix RWF, czyli pierwszy polski fotelik z Test Plusem wygrał w tym roku nagrodę Kids’ Time Star. Gratulacje!

 

Avionaut Pixel – lekki jak chmurka 🙂

Concord

Concord zaprezentował odświeżoną skorupę swojego fotela 15-36 kg – Transformera XT Plus oraz nowszą wersję Air Safe 0-13 kg, już z homologacją i-size i fantastycznym przedłużonym daszkiem 🙂
Poprzednik Air Safe miał ocenę 5 w ADAC, a poprzednik Transformera XT Plus miał ocenę 4.

 

 

 


BabySafe

W polskiej marce BabySafe w tym roku sporo nowości. Najbardziej widoczną z nich są fantastyczne tapicerki wysokiej jakości. Jest to zmiana na bardzo dobre!

 

 

 

BabySafe wprowadza też nowy fotelik – Alaskan. Będzie to fotelik obrotowy 360 stopni z homologacją i-size. Proponowana cena, to 1099 zł, a na rynku pojawi się jeszcze w lutym 🙂

 


Joie

W Joie największą nowością jest i-Spin 360, czyli nowsza i poprawiona wersja Spina. Najważniejszą zmianą jest homologacja – była ECE R44, a jest już i-Size. Drugą zmianą jest umiejscowienie guzika umożliwiającego obrót fotela. Wcześniej był w trudno dostępnym miejscu – od strony siedziska – teraz będzie się znajdować z boku fotela. Dodatkowo fotel został wyposażony w dodatkową, otwieraną, ochronę od zderzeń bocznych.

 


Jane

Jane zaprezentowało odświeżoną wersję fotelika Gravity, o nazwie Ikonic. 
Obrotowy 360 stopni, homologacja i-size. Cena ok. 1699 zł.

 


Cybex i GB

Cybex zaprezenował aktualną kolorystykę oraz innowację w postaci obrotowego fotelika Sirona Z z Sensor Safe.
Muszę Wam powiedzieć, że to jest naprawdę super sprawa. Szczególnie, że zdarzają się w Polsce przypadki zostawienia dziecka w samochodzie… Już wyjaśniam o co chodzi…

Sensor Safe to specjalny klips zapinany na pasach, na klatce piersiowej dziecka, który łączy się z waszym smartfonem. W ten sposób możecie monitorować temperaturę dziecka (np. latem), ale też dowiecie się, że podróż z dzieckiem trwa za długo i należy zrobić przerwę. Aplikacja poinformuje Was także, jeżeli Wasze dziecko rozepnie sobie pasy w trakcie podróży. Ponadto jeżeli wyjdziecie z auta bez dziecka, to telefon przypomni Wam, abyście je zabrali.

 

 

 

 

Kolejną nowością jest GB Everna-fix. Jest to fotelik 9-36 kg przodem, montowany za pomocą isofix oraz top tether. Posiada otwierane osłony boczne, ale to co go wyróżnia, to specjalny system monitorujący niewłaściwy montaż.
Problem z fotelikami instalowanymi z użyciem top tether jest taki, że odchylając fotelik pas się luzuje. Ten fotelik zasygnalizuje dźwiękowo (znaczy się zapika 😛 ), że pas top tether jest luźny.


Britax Römer 

W Britaxie popatrzyliśmy sobie na aktualną kolorystykę foteli oraz mieliśmy okazję uczestniczyć w szkoleniu z ekspertem z Britaxa Markiem Bennettem.

 

 

Mark zaprezentował dwa najnowsze foteliki – jeden z nich jest już znany na naszym rynku i jest to Advansafix IV R, drugi to KIDFIX² R i nad nim pochylę się na chwilę.

Mark Bennett prezentuje funkcje fotelika Advansafix IVR

KIDFIX² R to model homologowany od 15 do 36 kg, jednak funkcją, która go wyróżnia, jest możliwość odłączenia pleców i zrobienia poddupnika. Tu należy zrobić wdech i wydech i czytać dalej 🙂
Ideą stworzenia takiego rozwiązania nie jest stwierdzenie, że poddupniki są lepsze. Zostało to wymyślone po to, że jeżeli nasze dziecko ma powyżej 135 cm, to w wyjątkowych okolicznościach można skorzystać z poddupnika, który posiada i isofix i prowadnicę pasa biodrowego (Secure Guard).
Jakie to wyjątkowe sytuacje mogłyby nas zmusić do użycia tego rozwiązania? Na przykład próbujemy zmieścić trzy fotele w rzędzie i jeden nie wchodzi. Albo wysyłamy dziecko na wycieczkę szkolną i dajemy mu poddupnik. 
Rozumiecie – Britax nie każe używać poddupnika. On daje możliwość jego użycia, jeżeli użycie pełnego fotela w danej sytuacji jest niemożliwe. Britax cały czas zaleca używanie pełnego fotela tak długo, jak tylko można 😉

 


Besafe

W Besafe obejrzeliśmy nowego izi Plusa X1 – jest to fotel 0-25 kg montowany tyłem za pomocą pasów. Wersja X1 dostała nowszą, lepszą i grubszą wkładkę dla maluchów oraz dodatkowy SIP+, zwiększający bezpieczeństwo przy zderzeniach bocznych.

Mieliśmy też możliwość szkolenia z Janem Brunes oraz Martinem Moe, specjalistami marki Besafe. Zaprezentowali nam dwa nowe rozwiązania, a jednym z nich jest obrotowy fotelik, o którym już kiedyś wspominałam. Póki co oba foteliki były prezentowane w tzw. secret roomie, czyli „byłam, widziałam, bawiłam się, ale nie mogę Wam nic o tym powiedzieć” 🙂

Kolorystyka 2019 wygląda tak:


Chicco

Chicco zaprezentowało nowy model fotelika dla starszaków – Fold&Go (15-36 kg) zgodny z homologacją isize. Prowadnica pasa biodrowego, poduszka na pas barkowy… skądś to znamy 🙂
Fotelik rośnie wzwyż oraz ma regulowaną szerokość.

 


Knee Guard Kids 3

Ostatnio pojawił się na rynku podnóżek do fotelików przodem. Mocowany jest do isofixa lub za pomocą specjalnych klamerek z tyłu fotela. Rozwiązanie jest ciekawe dla dzieci, którym nogi cierpną podczas podróży i będę mu się przyglądać.

 


W tym roku nie wszystkie firmy fotelikowe wystawiły się na targach, jednak to, że kogoś zabrakło, nie oznacza, że nie pracuje nad nowościami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.