Fotele / testy / recenzje,  Foteliki obrotowe

BeSafe izi Turn iSize – fotelik obrotowy 360 stopni

Długo zastanawiałam się co powiedzieć o foteliku BeSafe izi Turn, który właściwie wygląda jak poprzednik – BeSafe izi Twist, a różni się tylko tym, że ma opcję jazdy przodem. Jednak po kilku dniach zabawy z modelem na nowo odkrywałam zalety tego obrotowego fotelika marki BeSafe.

No to zaczynamy…

Fotelik BeSafe izi Turn nadaje się dla dzieci od ok. 6 miesięcy do 4 lat i jest montowany za pomocą isofix oraz nogi stabilizującej.

BeSafe izi Turn i-Size 61-105 cm
BeSafe izi Turn i-Size 61-105 cm

Fotelik posiada homologację iSize, więc mówimy tu o wzroście, a nie wadze dziecka (choć waga dalej ma znaczenie). Tyłem do kierunku jazdy dziecko może być przewożone od 61 do 105 cm. Z kolei przodem do kierunku jazdy wozimy od co najmniej 15 miesięcy / 88 cm, aż do 105 cm.
Norweska marka BeSafe zaleca jazdę tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej się da. Maksymalna waga dziecka w tym foteliku, to 18 kg.

BeSafe izi Turn
BeSafe izi Turn obraca się 360 stopni

Pierwszą rzeczą, którą widzimy po otwarciu kartonu z fotelikiem jest podręczna instrukcja – taka, którą możemy schować do kieszonki w przednim fotelu i mieć ją zawsze pod ręką. Ta sprytna laminowana kartka będzie przydatna właśnie wtedy, kiedy żona wyśle Was przemontować fotel – z nią montaż wykonacie w krótką chwilę, ale możecie wrócić do domu po 30 minutach mówiąc żonie, że isofix nie chciał się wypiąć. Opcjonalnie możecie skropić czoło wodą i wrócić do domu jak prawdziwy bohater po walce ze smokiem. Instrukcja jest przejrzysta i obrazkowa, co może być dobrym rozwiązaniem dla maczo-mężczyzn, którzy z czytaniem długich książkowych instrukcji są na bakier 🙂

Montaż BeSafe izi Turn jest identyczny, jak modelu izi Twist. Należy wpiąć fotelik w isofix, po czym wyprzeć nogę stabilizującą tak, aby poziomica umieszczona na nodze pokazała właściwy poziom. Fotelik naturalnie zawiśnie nad kanapą, co nie jest błędem, jednak należy pamiętać, aby fotelik był stabilny po montażu.

Besafe izi Turn Besafe izi Twist
Poziomica w BeSafe izi Turn i-Size

Najważniejsze cechy BeSafe izi Turn

Najważniejsze jest to, że się kręci i to pełne 360 stopni, więc możemy wozić dziecko tyłem i wcale nie używać opcji przodem… dobra, dobra, przodem też możemy wozić, chociaż nie wiem po co, skoro tyłem jest bezpieczniej 🙂

Fotelik BeSafe izi Turn posiada obszerne siedzisko znane z modeli izi Modular oraz izi Twist. Podobnie jak izi Modular posiada dwie niezależne wkładki dla mniejszych dzieci Two-Fit Cushions™, dzięki którym idealnie dopasujemy wielkość siedziska do gabarytów malucha.

 BeSafe Two-Fit Cushions™
BeSafe Two-Fit Cushions™

Kolejną cechą, która charakteryzuje właściwie wszystkie foteliki BeSafe posiadające pasy wewnętrzne, to magnesy w naramiennikach. Dzięki nim wygodniej wsadzać dziecko do fotelika, ponieważ pasy nie wpadają mu pod pupę. Naramienniki od spodu są podgumowane, więc nie będą się zsuwać z ramion, kiedy zapniemy dziecku pasy. Zarówno BeSafe izi Turn jak i BeSafe izi Twist i Twist B posiadają cieńsze naramienniki (niż w modelu izi Modular). Nowa konstrukcja naramiennika ułatwia właściwe ułożenie na barkach dziecka.

BeSafe magnesy w naramiennikach
BeSafe posiada magnesy w naramiennikach – dla łatwiejszego wsadzania dziecka do fotelika

Besafe izi Turn, tak jak i inne foteliki tej marki (np. izi Go Modular x1, izi Modular czy nawet izi Flex) wyposażono w SIP+. Jest to specjalny „klocek”, który doczepiamy z boku fotela, aby zwiększyć jego bezpieczeństwo przy uderzeniach bocznych.

BeSafe SIP+
BeSafe SIP+, czyli dodatkowa osłona boczna zwiększa bezpieczeństwo

W fotelikach BeSafe zagłówek jest zintegrowany z pasami, więc kiedy podnosimy jedno – podnosimy także i drugie. Ułatwia to poprawne ustawienie wysokości pasów na dziecku.

BeSafe izi Turn 360 stopni
BeSafe zi Turn iSize można ustawić przodem do kierunku jazdy

Wymiana powypadkowa to coś, co dostajemy w pakiecie kupując foteliki BeSafe. Jeżeli uczestniczycie w zdarzeniu drogowym, to na Wasz fotelik działają siły, które mogą prowadzić do jego uszkodzeń. Dlatego też BeSafe wymienia foteliki po wypadku, aby zapewnić swoim małym pasażerom maksymalne bezpieczeństwo.

Patenty Besafe

Dynamic Force Absorber ™

Dynamic Force Absorber™, czyli w dużym uproszczeniu plastikowy zagłówek. Tak, tak – dobrze czytacie. Zagłówek bez styropianu, czyli materiału, który w większości fotelików ma za zadanie pochłaniać energię zderzenia.

Dynamic Force Absorber™ to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia optymalną ochronę głowy dziecka podczas zderzenia. Zagłówek jest zrobiony ze specjalnie dobranych materiałów i konstrukcji o różnych strefach sprężystości. Zagłówek pochłania siły zderzenia bocznego poprzez zginanie w obszarach wewnętrznych, pozostając bardziej sztywnym w obszarach zewnętrznych. 

Dynamic Force Absorber ™

Universal Level Technology™

Właśnie ta technologia pozwala fotelikowi izi Turn (oraz bliźniaczym izi Twist i izi Twist B) wisieć nad kanapą.

Universal Level Technology™
Universal Level Technology™

Kiedy ustawiamy fotelik powinniśmy kierować się wskazaniami poziomicy. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby fotelik po zamontowaniu miał zawsze poprawny kąt. Obracając dziecko bokiem w celu wyciągnięcia dziecka fotelik zawsze pozostaje w poziomie.

O tej technologii mówiłam już przy okazji BeSafe izi Twist B w jednym z moich filmów na You Tube:

BeSafe izi Turn
BeSafe izi Turn

Po zamontowaniu możemy jeszcze ustawić fotelik w jednej z czterech pozycji wychyłu, aby poprawić komfort podróży dziecka.

Zasadę działania Universal Level Technology™ doskonale widać na grafice poniżej. Im bardziej pochyła kanapa jest w samochodzie, tym mniejsza będzie przerwa między kanapą, a fotelikiem – czyni to izi Turna (oraz izi Twista i Twista B) jednymi z bardziej uniwersalnych foteli.

Universal Level Technology
Universal Level Technology ™

Dla kogo BeSafe izi Turn?

BeSafe izi Turn to doskonały wybór dla tych wszystkich malkontentów, którzy boją się, że fotel tylko tyłem to jednak słabo, bo dziecko tyłem nie będzie lubiło jeździć. Bo przecież 9cio miesięczne dzieci doskonale wiedzą co lubią, a co nie. Zdradzę Wam taką jedną tajemnicę – dzieci w tym wieku, to lubią jeść i mieć czystą pieluchę. Kierunek jazdy jest im obojętny 🙂


Fotelik będzie dostępny jeszcze w grudniu 2019 w sieci sklepów Tylem.pl (adresy w stopce) oraz na stronie internetowej: http://www.tylem.pl/fotelik-besafe-izi-turn-i-size-obrotowy.html

Kosz tego fotelika do lutego 2020 roku, to 2099 zł, później cena wzrośnie do 2399 zł.


Boisz się co powiedzą sąsiedzi? Masz dość telefonów od teściowej z pytaniem kiedy jej trzyletni wnusio w końcu usiądzie przodem? Czujesz, że nadchodzi atak paniki, kiedy ciocia opowiada o dziedzicznej chorobie lokomocyjnej w waszej rodzinie, twierdząc, że tylko jazda przodem was uzdrowi? Jeżeli czujesz, że znajomi przestaną zapraszać cię na grilla, bo Twoje dziecko jeździ tyłem, to wybierz właśnie izi Turna.

Jeżeli jednak lubisz iść pod prąd i masz w nosie zdanie innych oraz nie boisz się co Twoje dziecko zrobi z nogami, to wybierz BeSafe izi Twist lub Twist B z Test Plusem, o którym pisałam tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *