Foteliki obrotowe

BabySafe Rhodesian – niedrogi fotelik obrotowy

Marka BabySafe  ma coraz więcej ciekawych foteli w swojej ofercie. Po Akicie, Schnauzerze czy Yorku pojawia się kolejny – BabySafe Rhodesian.

O Akicie, czyli najtańszym foteliku z Test Plusem pisałam już tutaj:

Rhodesian to fotelik w homologacji ECE R44 w kategorii 0-18 kg. Ciekawą informacją jest to, że ta sama konstrukcja, ale pod inną marką osiągnęła już ocenę 3 w teście ADAC, co jest oceną jak najbardziej zadowalającą, biorąc pod uwagę tą półkę cenową. Oficjalnie Rhodesian oczywiście ADAC nie ma, jednak sytuacja w której jedna skorupa jest dostępna w kilku markach jest sytuacją normalną i powszechnie stosowaną.

Montaż i obsługa

BabySafe Rhodesian montujemy – jak większość obrotówek – za pomocą isofix oraz nogi stabilizującej. Nie ma możliwości montażu na pasy.

BabySafe
BabySafe Rhodesian

Fotelik BabySafe Rhodesian jest fotelikiem dwustronnym, więc mamy możliwość obrotu pełne 360 stopni i jazdy tyłem oraz przodem. Oczywiście zalecamy używać go najdłużej jak się da tyłem, a opcję przodem póki co sobie odpuścić. Po co wozić przodem, skoro można tyłem? #tyłemBezpieczniej

Rhodesian przodem
Rhodesian posiada opcję jazdy przodem

Czytając instrukcję dowiemy się, że mamy możliwość regulacji wychyłu… ale tylko przodem. Tyłem do kierunku jazdy fotelik powinien być ustawiony w pozycji najbardziej wychylonej, co jednak zwykle nie jest problemem dla rodziców. Przodem możemy korzystać z czterech pozycji wychyłu.

Fotelik Rhodesian ustawiony tyłem
BabySafe Rhodesian tyłem

BabySafe Rhodesian posiada wkładki dla mniejszych dzieci z pianki termoplastycznej, dzięki czemu można do niego dopasować nawet mniejszego bobasa. Jeżeli dziecko siedzi, to raczej używamy fotelika bez wkładek, jednak z zasady ich ilość dobieramy sobie indywidualnie.

BabySafe Rhodesian obrotowy 360 stopni
Rhodesian posiada funkcję obrotu 360 stopni

W foteliku Rhodesian są zamontowane specjalne gumki, które trzymają pasy, żeby nie wpadały pod dziecko, jednak ja osobiście wolę po prostu magnesy – są dyskretne, a przy okazji skuteczne.

uchwyt na pasy
BabySafe Rhodesian – uchwyt na pasy

Fotelik kosztuje 999 zł (stan na marzec 2020), co jest naprawdę przyzwoitą ceną w stosunku do jakości.


Pakiet Foteliki Godne Zaufania

Marka BabySafe oferuje dla swoich klientów bardzo ciekawy pakiet. Kupując fotelik BabySafe (czy to Rhodesian czy inny) otrzymujecie:

  • wymianę powypadkową
  • czteroletnią gwarancję
  • serwis door 2 door
  • fotelik zastępczy na czas naprawy
Program Foteliki Godne Zaufania marki BabySafe
Program Foteliki Godne Zaufania marki BabySafe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *