Foteliki obrotowe

BabySafe Rhodesian – niedrogi fotelik obrotowy

Marka BabySafe  ma coraz więcej ciekawych foteli w swojej ofercie. Po Akicie, Schnauzerze czy Yorku pojawia się kolejny – BabySafe Rhodesian.

O Akicie, czyli najtańszym foteliku z Test Plusem pisałam już tutaj:

Rhodesian to fotelik w homologacji ECE R44 w kategorii 0-18 kg. Ciekawą informacją jest to, że ta sama konstrukcja, ale pod inną marką osiągnęła już ocenę 3 w teście ADAC, co jest oceną jak najbardziej zadowalającą, biorąc pod uwagę tą półkę cenową. Oficjalnie Rhodesian oczywiście ADAC nie ma, jednak sytuacja w której jedna skorupa jest dostępna w kilku markach jest sytuacją normalną i powszechnie stosowaną.

Montaż i obsługa

BabySafe Rhodesian montujemy – jak większość obrotówek – za pomocą isofix oraz nogi stabilizującej. Nie ma możliwości montażu na pasy.

BabySafe
BabySafe Rhodesian

Fotelik BabySafe Rhodesian jest fotelikiem dwustronnym, więc mamy możliwość obrotu pełne 360 stopni i jazdy tyłem oraz przodem. Oczywiście zalecamy używać go najdłużej jak się da tyłem, a opcję przodem póki co sobie odpuścić. Po co wozić przodem, skoro można tyłem? #tyłemBezpieczniej

Rhodesian przodem
Rhodesian posiada opcję jazdy przodem

Czytając instrukcję dowiemy się, że mamy możliwość regulacji wychyłu… ale tylko przodem. Tyłem do kierunku jazdy fotelik powinien być ustawiony w pozycji najbardziej wychylonej, co jednak zwykle nie jest problemem dla rodziców. Przodem możemy korzystać z czterech pozycji wychyłu.

Fotelik Rhodesian ustawiony tyłem
BabySafe Rhodesian tyłem

BabySafe Rhodesian posiada wkładki dla mniejszych dzieci z pianki termoplastycznej, dzięki czemu można do niego dopasować nawet mniejszego bobasa. Jeżeli dziecko siedzi, to raczej używamy fotelika bez wkładek, jednak z zasady ich ilość dobieramy sobie indywidualnie.

BabySafe Rhodesian obrotowy 360 stopni
Rhodesian posiada funkcję obrotu 360 stopni

W foteliku Rhodesian są zamontowane specjalne gumki, które trzymają pasy, żeby nie wpadały pod dziecko, jednak ja osobiście wolę po prostu magnesy – są dyskretne, a przy okazji skuteczne.

uchwyt na pasy
BabySafe Rhodesian – uchwyt na pasy

Fotelik kosztuje 1199 zł (stan na kwiecień 2022), co jest naprawdę przyzwoitą ceną w stosunku do jakości.


Pakiet Foteliki Godne Zaufania

Marka BabySafe oferuje dla swoich klientów bardzo ciekawy pakiet. Kupując fotelik BabySafe (czy to Rhodesian czy inny) otrzymujecie:

  • wymianę powypadkową
  • czteroletnią gwarancję
  • serwis door 2 door
  • fotelik zastępczy na czas naprawy
Program Foteliki Godne Zaufania marki BabySafe
Program Foteliki Godne Zaufania marki BabySafe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *