Fotele / testy / recenzje

BeSafe izi Transfer – nosidełko dla noworodków

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam BeSafe izi Transfer na targach pomyślałam „co jest kurde? torba na dziecko?”. Nie mieściło mi się w głowie, że ktoś coś tak dziwnego wymyślił. Potem szybko dotarło do mnie, że świat poszedł do przodu i nie należy się zamykać na nowe rozwiązania.

Kiedy zobaczyłam izi Transfer po raz drugi byłam już bardziej otwarta na ten projekt, żeby nie powiedzieć zafascynowana nim. Jedne firmy prześcigają się w robieniu coraz to lżejszych fotelików, a tu proszę – coś co waży może ze 100 gram i działa. Okey, nie ponosicie w tym dziecka tak długo, jak w foteliku, bo jest do 6 miesiąca życia. Nie wepniecie też tego na wózek, ale to akurat jest ogromny plus. Od lat mówi się, że dziecko nie powinno spędzać zbyt dużo czasu w foteliku.

izi Transfer - dla noworodka

Co to jest izi Transfer?

Co to właściwie jest izi Transfer? Jest to specjalny „worek” do przenoszenia dziecka między fotelikiem, a np. gondolą czy łóżeczkiem. Izi Transfer zaprojektowano tak, że otula dziecko podczas przenoszenia. W środku znajdują się pasy, aby w razie czego dziecko nie wypadło podczas używania, chociaż jego konstrukcja i tak na to nie pozwala.

Co ważne – po wsadzeniu dziecka do fotelika nie musicie wyjmować dziecka z izi Transfer, bo jest tak cieniutki, że nie koliduje z żadnym elementem fotelika, w tym z pasami. BeSafe izi Transfer możecie wykorzystać do dowolnego fotelika, a idealnie sprawdza się w połączeniu z fotelikiem Besafe izi Twist B, o którym pisałam tutaj:

6cio tygodniowe dziecko w BeSafe izi Twist B i izi Transfer

Nie dość, że izi Transfer jest lekki, to jest też oddychający. Materiał, z którego zrobiono izi Transfer, to 47% bawełny, 45% TENCEL™, 7% lnu i 1% spandexu. Od środka jest 100% bawełniana siateczka.

Samą konstrukcję izi Transfer projektowano z fizjoterapeutami, więc nie ma co się martwić o delikatny kręgosłup maluszka. Podczas przenoszenia dziecka jego ciało układa się w sposób naturalny. W dodatku dziecko jest ciasno otulone, a przecież wiadomo, że dzieci uwielbiają tulenie.

BeSafe - przenoszenie dziecka

Ile możemy używać izi Transfera? Mniej więcej do 68 cm i 9 kg, czyli przez jakieś 6 miesięcy życia naszego dziecka.

Dla kogo izi Transfer?

Dla rodziców, którzy nie chcą nosić fotelika 0-13 ze sobą, a jednocześnie chcą mieć możliwość wygodnego przekładania dziecka do gondoli, bez budzenia go.

izi Transfer - przenoszenie dziecka

Testy

Besafe izi Transfer podobnie jak inne akcesoria Besafe przetestowano w testach zderzeniowych z prędkością 64 km/h. Dodatkowo otrzymał certyfikat TUV.

Marta Istelska i niemowlak w izi Transfer

Nie jest to jakoś piekielnie drogie, bo kosztuje 129 zł.

Podsumowanie

+ lekkie i oddychające

+ pozwala na przenoszenie dziecka bez budzenia go

+ można używać w foteliku, gondoli, łóżeczku i gdzie tylko się chce

+ zaprojektowane przez fizjoterapeutów i sprawdzane podczas crashtestów

– ludzie mogą na Was dziwnie patrzeć, jak niesiecie dziecko w torbie

– koleżanki z pewnością będą pytać czemu po prostu nie wpinacie fotelika na wózek, a Wy będziecie nieustannie wyjaśniać zdrowotne zalety takiego rozwiązania

– starcza do ok. 6 miesiąca życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.