Fotele / testy / recenzje,  Foteliki 9-36 kg

BeSafe Stretch – tyłem do 36 kg – nowość 2022

Na rynku pojawia się nowy duży fotelik zgodny z normą UN R129/03 oraz Test Plus skonstruowany tak, że można w nim przewozić dziecko tyłem aż do 125 cm lub 36 kg – BeSafe Stretch.

7mio latka w BeSafe Stretch
7mio latka w BeSafe Stretch

Co jest w nim takiego fajnego? Łączy on w sobie uniwersalność montażu na pasy z naprawdę dużym siedziskiem, w którym możemy wozić dziecko od ok. 6 miesiąca, aż do 7 roku życia – cały czas tyłem do kierunku jazdy.

Stretch ma regulowaną ramę antyrotacyjną, więc ilość miejsca na nogi można dostosować do potrzeb dziecka. Warto jednak pamiętać, że w przypadku takich foteli większa ilość miejsca na nogi oznacza, że fotelik zajmuje więcej miejsca w samochodzie.

Oczywiście w tym foteliku nie zapomniano o takich rzeczach, jak magnesy w pasach czy dodatkowa ochrona od zderzeń bocznych SIP+

Poza regulowaną ilością miejsca na nogi, Stretch posiada także regulację pozycji spoczynkowej. Dzięki temu już po montażu fotelika możemy ustawić dziecko w pozycji siedzącej, bądź leżącej.

Pozycja spoczynkowa w Besafe Stretch
Pozycja spoczynkowa w Besafe Stretch

W foteliku podoba mi się fakt, że nadaje się zarówno dla maluszków (od 61 cm), jak i dla starszych dzieci (max 125 cm / 36 kg). Ilość miejsca na nogi dla starszaków jest olbrzymia.

Montaż BeSafe Stretch

Stretch montujemy za pomocą pasów samochodowych oraz pasów kotwiczących i nogi. Aby prowadzenie pasa było intuicyjne prowadnice oznaczone są kolorem zielonym. Pasy kotwiczące ściągają się automatycznie, co usprawnia montaż.

Prowadnice BeSafe Stretch oznaczone są na zielono
Prowadnice BeSafe Stretch oznaczone są na zielono

Stretch posiada napinacz pasa, który regulujemy pokrętłem, dzięki czemu montaż jest ułatwiony i nie trzeba do niego używać dużo siły.

Pokrętło napinacza pasów BeSafe Stretch
Pokrętło napinacza pasów BeSafe Stretch

Stretch jest idealnym fotelem dla dużych dzieci oraz dla rodziców, którym zależy na jak najdłuższym wożeniu tyłem do kierunku jazdy. Okres przydatności fotelika, to aż 15 lat. Posiada Test Plus.

Fotel pojawi się na rynku w maju 2022 roku i będzie kosztować około 2799 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.