Wyniki testów ADAC

Wyniki testów zderzeniowych – ADAC jesień 2022

Wjechała nowa tura ADAC i OEAMTC, a w niej m.in. BeSafe Stretch, na którego bardzo liczyłam. Przyjrzyjmy się ocenom.

 • Cybex Cloud Z2 z 5* za bezpieczeństwo oraz Sirona Z2 z 4*
 • Swandoo Curie, czyli siostra Marie. Curie jest tylko tyłem i otrzymała ocenę 5 za bezpieczeństwo
 • Recaro Toria z oceną 3 za bezpieczeństwo
 • Britax Kidfix i-Size, tak jak M i-Size otrzymał ocenę 4*
 • Avionaut MaxSpace Comfort System z oceną 3 za bezpieczeństwo, ale 4 jako oceną ogólną – co tu się stało, nie wiem. Zabrakło 0,1 do oceny 4 za bezpieczeństwo
 • BeSafe Stretch z oceną 5 z bezpieczeństwo, jednocześnie posiada Test Plus – stał się najbezpieczniejszym fotelem w swojej kategorii. Ogólna ocena 3 jest spowodowana zbyt trudnym według ADAC montażem oraz m.in. wysoką wagą fotela (bezsensu, on waży 11 kg, gdzie fotele na isofix ważą po 15 kg).

Zaskoczeniem jest Lionello, które dotychczas było kojarzone z gorszej jakości fotelikami, aż nieoczekiwanie ich model Antoon Plus otrzymał 4* za bezpieczeństwo.

OEAMTC uczula także na dopasowanie foteli: (tłumaczone translatorem)
„Przed zakupem fotelika dla dziecka rodzice powinni w każdym przypadku zapoznać się z ofertą. Pomagają w tym testy fotelików dziecięcych ÖAMTC . Ekspert z klubu mobilności wyjaśnia: „Wyniki od 2020 roku można bezpośrednio porównać z wynikami obecnymi. Ponadto wszystkie miejsca z oceną „Bardzo dobry”, „Dobry” i „Zadowalający” od 2015 roku nadal można bez wahania polecić”. Ale nawet jeśli wybór jest z góry ograniczony, zakupu fotelika dziecięcego nie należy dokonywać „na ślepo” przez Internet.

„Czasami teoria i praktyka to dwie różne rzeczy. Nie każdy fotelik dziecięcy można bezpiecznie zamontować w wybranym miejscu w każdym samochodzie, a dzieci nie siedzą równie dobrze w każdym foteliku i go akceptują. Dlatego nasza rekomendacja brzmi: Zabierz swoje dziecko i samochód do specjalistyczny sklep i wypróbuj tam razem fotele” – mówi Kerbl. Oprócz istniejących punktów mocowania Isofix i „Top Theter”, kształt oparcia czy długość klamry pasa mają również wpływ na bezpieczny montaż fotelika.”

„Jeśli fotelik dziecięcy ma być używany na przykład przez dziadków, ciocie i wujków, rozmiar, waga i łatwość montażu/demontażu modelu również mogą odgrywać rolę w podjęciu decyzji o zakupie.”

11 komentarzy

 • Iwona

  No i teraz mam mega dylemat. Bo w przyszłym tygodniu wybieram się po nowy fotelik.
  Brałam pod uwagę Avionaut Maxspace, Britax Kidfix lub Besafe.
  Najbardziej przemawiał do mnie avionaut. Ale teraz to już nie wiem czy nie skreślić go z listy.
  Co mogło pójść nie tak z tych testach

  • fotelove

   Ja bym go nie skreślała. Wygląda na to, że podczas testu pas był na szyi manekina, przez co obcięto mu pół oceny. Do 4 zabrakło mu 0.1 punktu. Jak dla mnie nie jest to powód do skreślania fotela. Oczywiście trzeba zmierzyć do dziecka i samochodu i sprawdzić jak pas się układa 🙂

 • Joanna

  A ja mam pytanie, bo również poszukuję fotelika dla dziecka w przedziale 100-150 cm i zastanawiam się nad Avionaut Maxspace Comfort System + oraz nad Cybexem i tu spodobał mi się Cybex Solution T i-Fix, ale czy to jest taka nowość, że jeszcze nie zdążyli testów zrobić? Lepiej wybrać inny z oferty Cybex np. Solution Z i-Fix czy może ten ww. Avionaut? Oczywiście, będziemy mierzyć, ale zastanawiam się, które w ogóle brać pod uwagę i czy Solution T i-Fix skreślić od razu ze względu na brak testów?

 • Joanna

  Dziękuję za odpowiedź ☺️
  A wiadomo kiedy dokładnie będą wyniki? Potrzebujemy kupić nowy fotelik do 10 maja
  Z historii, orientuje się Pani, czy każdy kolejny nowy fotelik firmy Cybex jest poddawany testom ADAC?

 • Paulina

  Dzień dobry, czy wiadomo coś o testowaniu teraz w majowej rundzie ADAC Cybex Solution G i-fix? Ponoć jest zrobiona na bazie Cybex Pallas G i-Size, a ten wypadł słabiej w bezpieczeństwie w porównaniu z Cybex Solution Z I-fix. Waham się między Solution G a Solution Z i-fix, G wydaje się być lepszy jeśli chodzi o pozycję do spania (dodatkowe odchylenie siedzenia, nie tylko zagłówka jak w Solution Z). No ale Z ma już testy, całkiem dobre. Dziękuję za pomoc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *