Relacje z targów

Targi Kind und Jugend – Kolonia 2023

Targi w Kolonii wracają powoli po pandemii na właściwe tory. Z roku na rok wystawia się coraz więcej marek. Niestety w związku z sytuacją na świecie nie każdy decyduje się na wystawienie i w ten sposób nie było w tym roku chociażby Cybexa, ale na szczęście i tak wiele można zobaczyć. Nie przedłużając zaczynamy przegląd nowości na sezon 23/24.

BESAFE

Zaczynam od BeSafe, bo oni rzadko mają nowości, a jak już mają, to zwykle wywalają z butów. W tym roku zaprezentowali dwa nowe fotele i nową bazę, czyli zestaw modułowy Beyond.

Sama baza wykonana jest w połowie z pianki PP, przez co waży niewiele. Montujemy ją za pomocą isofixa i oczywiście nogi oraz posiada poziomicę (Universal Level Technology).

W skład zestawu wchodzi fotelik dla noworodków 40-87 cm – Go Beyond. Montowany jest na bazie obrotowej, ma możliwość innowacyjnego odchylenia do spania (patrz film niżej) oraz możliwość zamontowania wkładki dla wcześniaków. Dziecko chroni długa buda, a rączkę składa się jedną ręką.

Do Go Beyond będzie można zamontować dedykowany śpiworek.

BeSafe Go Beyond – dedykowany śpiworek

Po Go Beyond na tą samą bazę montujemy fotelik Beyond 360, który jest obrotowy do 125 cm i 22 kg. Fajne jest w nim to, że i obrót i wychył do spania obsługuje się za pomocą jednego centralnego przycisku umiejscowionego z przodu fotela.

Zresztą co ja Wam będę pisać o tym, jakie to jest dobre! Mam film z targów!

Ponadto lifting przeszedł kultowy już prawie fotelik BeSafe izi Flex, który otrzymał nowy zagłówek z pianki PP oraz zaczep w kroku, który teraz można łatwo zdemontować do prania.

W siostrzanej firmie BeSafe czyli Voksi pokazano nowe śpiworki i kombinezony merino (niestety nie mam zdjęcia, ale uwierzcie mi na słowo, że są śliczne i mięciutkie).

BRITAX

W niemieckim Britaxie w tym roku 4 nowości – dwa foteliki na pasy do 125 cm i 36 kg – Safe-Way M oraz Max-Safe Pro. Dodatkowo obrotowy Swivel 40-125 cm oraz nowa 0-13 kg Baby-Safe Core.

Do tego nowe kolory, jak np. oliwka czy pudrowy róż.

JOIE

W Joie zaskakująca nowość – fotelik 0-13 kg z wbudowanym isofixem, niewymagający dodatkowej bazy, chociaż można jej użyć – wystarczy złożyć isofix. To dopiero magia!

Kolejne nowości to raczej nowsze wersje starszych modeli, jak np. Spin GTi2 czy Bold R129.

NUNA

Nuna zaprezentowała nowe kolory, np. biszkoptowy czy koralowy.

Ponadto nowy model Pipa Urbn, czyli tak jak w Joie fotelik z wbudowanym składanym isofix. Co ważne – fotelik ten jest nadal lekki 🙂

PEG PEREGO

W Peg Perego nowości pod kryptonimem „i-size”. Zaprezentowano odświeżone modele Viaggio Shuttle 100-150 cm, poddupnika 125-150 cm (w końcu poddupnik nie od 15 kg!!!) oraz nową obrotową bazę Twist wraz z modelami: rozkładanym na płasko 0-13 kg Viaggio Lounge i Viaggio SLK do 105 cm.

Pojawił się też przedstawiciel kategorii 40-150 cm – Viaggio 360 Evo, czyli obrotówka do końca fotelikowania.

AVIONAUT

Polska marka Avionaut zaprezentowała nową bazę, której największą zaletą ma być jej cena. Baza będzie tańsza niż baza IQ, więc i cały zestaw z Pixelem lub Cosmo od razu stanieje. Nie będzie modułowa, więc nie zapniemy na nią Aerofixa.

Ponadto centrum testowe Avionaut, o którym Wam kiedyś opowiadałam wzbogaciło się o nowszy tor testowy i manekiny Q.

Oczywiście ogromną furorę robiła wielka makieta Pixela, notabene bardzo wygodna 🙂

RENOLUX

Francuzi zaprezentowali łącznie trzy wersje fotelika Gaia – jedna klasyczna z regulowaną ilością miejsca na nogi, druga (tańsza) bez tej regulacji oraz trzecia – tylko tyłem. Ponadto Renofix na iSize oraz… ciekawy przekrój ich poddupnika z olbrzymią ilością pianki 🙂

Było też coś dla dużych dzieci – coś, co mi się marzy – fotel dla dorosłych 🙂

THULE

I to jest nowość – Thule wchodzi na rynek fotelikowy! I to od razu z zestawem obrotowo-modułowym, gdzie 0-13 jest rozkładana na płasko, a baza ma elektroniczne wskaźniki. Na razie wiadomo tyle, że jak to Thule – tanie nie będzie. Premiera w 2024, więc pożyjemy-zobaczymy.

STORCHEMUEHLE

W STM nowy boski kolor – butelkowa zieleń.

KINDERKRAFT

Kinderkraft zaprezentował nowy model i-360, który jest homologowany 40-150 cm i jest obrotowy i kosztuje 699 zł 😀 dobrze, co? Oczywiście czekamy na testy, ale wygląda to bardzo obiecująco!

DIONO

Diono w tym roku miało wyjątowo małe stoisko. Zaprezentowano jedynie Montereya 5, który już jest na naszym rynku i w sumie nic poza tym.

KLIPPAN

A co powiecie na 100-150 cm od Klippana? Oczywiście i-Size. Hej, on jest ładny 🙂

LIONELO

Marka Lionelo ma w swojej ofercie obrotowy model Antoon Plus, który kosztuje 999 zł i ma ocenę 4 w ADAC. W Kolonii pokazali swoje nowe dziecko – Bastiaan RWF i-Size, czyli kolejną obrotówkę, tym razem i-Size 40-150 cm (montaż isofix + top tether), która docelowo będzie kosztować chyba koło 7 stów. Co było dla mnie nowością – Lionelo testuje swoje foteliki w Holandii. Z niecierpliwością czekam na kolejne wyniki ADAC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *